Firmamız danışmanlık hizmetlerini mimari, mekanik ve elektrik tesisat projelerinde alanlarında uzman inşaat, elektrik ve makine mühendislerinden oluşan profesyonel bir ekip tarafından yürütmektedir. Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik, uluslararası yangın yönetmelikleri, norm ve kodlarına hakim, bu konuda aynı zamanda saha tecrübesi olan ekibimiz müşterimizin tüm ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilmektedir.
Avan proje aşamasından yapı ruhsatı alımına, uygulama projesinden iskan belgesi ve çalışma ruhsatı alımına kadarki tüm süreçte danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Yapı ruhsatına kadarki süreçte proje kontrol ve raporlama hizmetleri, yapı ruhsatından iskan belgesine kadarki süreçte şantiyede yerinde denetim ve raporlama hizmeti sunmaktayız.
Bilindiği üzere 05.04.2012 tarihli resmi gazetede yayınlanan ‘Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile Bazı Yönetmeliklerde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ ile Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliğin 6. maddesinin 4. bendi değişmiş proje onay ve iskan konusunda bütün yetki ilçe belediyelerine verilmiştir. Yönetmeliğin değişen maddesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 30.07.2012/2478 tarih ve sayılı yazısına istinaden 15.09.2014 tarihinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı mimari, mekanik ve elektrik projeleri için onay ve iskan belgesi için görüş vermemektedir. Bununla birlikte çalışma ruhsatı için gerekli olan, binaların yangın yönetmeliğine uygunluğu konusundaki yetki İBB Ruhsat Denetim Müdürlüğü Yangın Önlem Amirliği’ndedir. İskan ve çalışma ruhsatı yetkisinin farklı kurumlarda olması uygulamalarda çelişkili durumları ortaya çıkarmakta bu durum da beraberinde vakit ve nakit kaybına sebep olmaktadır.
Tüm danışmanlık hizmetlerimizde yönetmelik ve standartlarda dayanakları olan madde ve hesapların bulunduğu detaylı şekilde hazırlanmış raporları sizin ve resmi makamların ilgisine sunmaktayız. Yaptığımız tüm işlerde resmi kurum onay garantili çalışmaktayız.
Önce müşteri memnuniyeti ilkesinden hareketle projeden iskana kadarki tüm aşamalarda sizlerle diyalog halinde, aynı güvenlik seviyesinde ihtiyaçlarınıza uygun ekonomik, hızlı alternatif çözümler üreterek sizlerin onayına sunmaktayız.

Mercek Yangın Danışmanlığı

İŞTİRAKLERİMİZ

Mercek Baca

YETKİLİ BACA TEMİZLEME HİZMETLERİ

Kullandığımız teknoloji ve uzman ekip kadrosuyla, tecrübeli elemanlarıyla, çok daha iyi hizmet vererek ve profesyonel çözümler üreterek müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutmayı başarmıştır. Önce Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti ilkesini benimseyen Mercek Baca, Yetkili Baca Temizliği Servisi hizmeti vermektedir.

about-us_1Mercek Danışmanlık

Devlet Destek ve Teşvik Danışmanlığı

Şirketimiz personel istihdam konusunda SGK, İŞKUR ve diğer devlet teşviklerinde firmalara maliyetleri azaltıcı çözümler üretmektedir.
Sosyal güvenlik alanındaki teşvikler yeterli ve güvenli bilgiye sahip kişilerce takip edilmesi halinde işyerlerinin işçilik maliyetlerini düşürmekte, iç ve dış pazarlarda rekabet gücünü arttırmaktadır.

about-us_1OnlinePersonel.net

İŞ VE İŞÇİ ARAMA MOTORU

Onlinepersonel.net, işveren ve işçileri elektronik ortamda bir araya getiren dijital platformdur. Onlinepersonel.net’e iş arayanlar üye olarak özgeçmişlerini yüklemektedirler. Özgeçmişlerini yükledikten sonra web sitemiz üzerinden yayınlanan ilanları inceleyip, başvuru yapmaktadırlar.
Aynı zamanda firmalar da üye olarak personel arayışlarını gerçekleştirebilirler.